Ukryj komunikat X TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności
Nowe dostępne od ręki Jak dojechać Kontakt Facebook

Funkcjonalne i dobrze przemyślane miejsce kierowcy

Funkcjonalne i dobrze przemyślane miejsce kierowcy. Dacia Lodgy ze swymi pomysłowymi rozwiązaniami nie ma czego zazdrościć innym samochodom z tego segmentu. W kabinie Lodgy widać nowoczesność i prostotę. Miejsce kierowcy charakteryzuje się ergonomicznym rozplanowaniem elementów sterowania i czytelnością zespołu zegarów i wskaźników.

Bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO CZYNNE

ABS z funkcją wspomagania nagłego hamowania

Funkcja wspomagania nagłego hamowania, sprzężona z systemem ABS zapobiegającym blokowaniu kół podczas hamowania, zapewniająca optymalizację długości drogi hamowania.

 

ESC 

ESC (Electronic Stability Control), zwany inaczej elektronicznym układem kontroli toru jazdy, jest systemem bezpieczeństwa czynnego. Układ stabilizujący tor jazdy samochodu podczas pokonywania zakrętu.

 

Ogranicznik prędkości*

Ogranicznik prędkości jest systemem służącym do ustalania maksymalnej prędkości pojazdu. W celu jego aktywacji należy wcisnąć przycisk ON umieszczony w dolnej części konsoli centralnej, po czym ustawić żądaną prędkość umieszczonym na kierownicy przyciskiem +/-. Na desce rozdzielczej zapala się wówczas piktogram ogranicznika wraz z wybraną wartością.

 

* w zależności od wersji

BEZPIECZEŃSTWO BIERNE

Przednie i tylne 3-punktowe pasy bezpieczeństwa

Pasy bezpieczeństwa na przednich siedzeniach posiadają możliwość regulacji w pionie (w zależności od wersji).

 

Poduszka powietrzna pasażera z przodu

Jeśli zamierzasz zamontować fotelik dziecięcy na miejscu pasażera z przodu, pamiętaj o dezaktywacji odpowiedniej poduszki powietrznej. To jeden prosty gest, zapewniający maksimum bezpieczeństwa.

 

Przednie i tylne* zagłówki z regulacją wysokości

Dla zapewnienia większego komfortu pasażerów zagłówki posiadają możliwość regulacji w pionie.

* w zależności od wersji

 

Wbudowane w przednie fotele boczne poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową

 

System Isofix do mocowania fotelików dziecięcych na wszystkich trzech miejscach drugiego rzędu siedzeń

Silniki

 

 • Duży wybór jednostek napędowych

  Dacia Lodgy jest oferowana z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, spełniającymi potrzeby kierowców w różnych warunkach ruchu drogowego. Dostępne są dwa silniki benzynowe: niezawodny, sprawdzony i przystępny cenowo 1.6 MPI oraz najnowszy, mocniejszy, lecz mimo to tani w codziennym użytkowaniu turbodoładowany silnik z bezpośrednim wtryskiem TCe 115. Jeśli chodzi o jednostki wysokoprężne, to ferta obejmuje dwie wersje dCi 90 i dCi 110, cieszące się światowym uznaniem z racji swojej niezawodności i wysokich osiągów, bazujące na tym samym bloku silnika 1.5 dCi. Powszechnie uznana przez klientów i prasę motoryzacyjną wysoka jakość i niezawodność Dacii stanowi jedną z fundamentalnych wartości Lodgy. Podobnie jak w przypadku pozostałych modeli z gamy samochodów Dacia, silniki montowane w Lodgy bazują na sprawdzonych rozwiązaniach technicznych Grupy Renault.

 • TCe 115 - silnik nowej generacji

  Innowacyjny

  TCe 115: kwintesencja zaawansowanych technologii Grupy Renault. Jest to nowy, 4-cylindrowy, 16-zaworowy, turbodoładowany silnik z bezpośrednim wtryskiem o pojemności skokowej 1,2l, stanowiący połączenie wysokich osiągów, przyjemności prowadzenia, niewielkiego zużycia paliwa i niskiego poziomu emisji CO2. 

   

  Oszczędny i przyjazny dla środowiska

   

  Przyjemny w prowadzeniu
  Przyjemność prowadzenia przede wszystkim! Napędzana silnikiem TCe 115 Dacia Lodgy dysponuje elastyczną, mocną i dynamiczną jednostką, zapewniającą jej bardzo dobre przyspieszenia przy ruszaniu i na kolejnych biegach. Maksymalny, wynoszący 190 Nm moment obrotowy jest osiągalny już przy 2 000 obr./min. Hałasy silnika są skutecznie wytłumione, co zapewnia wyższy poziom komfortu, bezstresową jazdę i mniejsze zmęczenie.

Chcesz przetestować Dacia
Lodgy
?

Grupa Auto Spektrum – Twój dealer i serwis Dacia w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Dacia Kraków

al. Powstańców Śląskich 24, 30-570 Kraków 12 423 51 00 Kontakt Jak dojechać

Serwis Dacia Rzeszów

Al. Armii Krajowej 82, 35-307 Rzeszów 17 859 15 00 Kontakt Jak dojechać

Dacia Tarnów

Ładna 82b, 33-156 Skrzyszów 14 628 45 45 Kontakt Jak dojechać

Dacia Nowy Sącz

I Brygady 2, 33-300 Nowy Sącz 18 447 70 00 Kontakt Jak dojechać

Dacia Wieliczka

Niepołomska 26d, 32-020 Wieliczka 12 288 30 00 Kontakt Jak dojechać

Dacia Krosno

Krakowska 199, 38-400 Krosno 13 420 11 77 Kontakt Jak dojechać

Dacia Krasne

36-007 Krasne 7a k. Rzeszowa 17 779 64 15 Kontakt Jak dojechać